SKI AREÁL MEZIBOŘÍ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na hory?

Poslední listy opadávají. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Jízdné bylo sjezdnoceno, lanovky v česku rychle přibývají a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Česko je podstatně levnější. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Kam ale jet, když do ČR nechci? Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud však máte omezený rozpočet, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Dražší je ale doprava. Rakousko má areály přibližně stejně kvalitní, jsou však výrazně blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 28.3.
částečně oblačno
2°C
-2°C
Středa
29.3.2023
zataženo
5°C
4°C
Čtvrtek
30.3.2023
déšť
14°C
5°C
Pátek
31.3.2023
déšť
9°C
6°C